Informacje
Nowoczesny kocioł grzewczy ASTER PLUS 50kW - 5 klasy spełnia wymogi normy PN-EN 303-5:2012 oraz ECODESIGN (Ekoprojekt). Konstrukcja kotła pozwala na ograniczenie szkodliwych spalin do atmosfery (CO, NOx, OGC) oraz pyłów.
Kocioł ASTER PLUS 50kW klasyfikuje się do uzyskania dofinansowań z Urzędów Gmin i Miast. Kocioł ten jest kotłem górnokanałowym, jego wielką zaletą jest intuicyjna obsługa i dostęp do kanałów poprzez otwarcie przednich drzwiczek.
Znajduje zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania i ciepłej wody zarówno grawitacyjnych jak i pompowych. Przeznaczony jest do ogrzewania obiektów mieszkalnych jedno i wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej takich jak szkoły, urzędy, obiekty handlowe, obiekty produkcyjne i inne. Dzięki małym gabarytom kocioł ASTER PLUS 50kW może być instalowany w kotłowniach mało powierzchniowych, w których ustawienie kotła o większym gabarycie jest niemożliwe.
Kocioł
ASTER PLUS 50kW wyposażony jest w automatyczny zespół podawania paliwa i dawkowania powietrza do spalania oraz zbiornik opału. Dzięki zastosowaniu palnika retortowego o szerokim zakresie pracy (25 -100%) uzyskano najbardziej ekonomiczny proces spalania w systemie ciągłym.
Transportowanie opału ze zbiornika do palnika retortowego odbywa się za pomocą podajnika ślimakowego. ASTER PLUS 50kW charakteryzuje się praktycznie bezdymnym spalaniem paliwa co skutkuje niską emisję szkodliwych związków i pyłów.
Paliwa spalane z podajnika:
ekogroszek |
Sterowanie
Zadaniem urządzenia jest automatyczne sterowanie nadmuchem w kotle C.O. i załączanie pomp: obiegowej, wody użytkowej oraz pompy podłogowej w instalacji centralnego ogrzewania. Regulator współpracuje z podajnikiem ślimakowym kotła. Proces sterowania realizowany jest poprzez kontrolę temperatury wody w kotle C.O.
Regulator posiada dwa tryby:
- Tryb pracy (wtedy kiedy temperatura C.O. jest niższa niż zadana).
- Tryb podtrzymania (wtedy kiedy temperatura C.O. jest równa lub wyższa niż zadana).
Regulator umożliwia utrzymanie zadanej temperatury wody użytkowej oraz utrzymuje temperaturę wewnątrz budynku. Regulator wymaga zmiany ustawień ze względu na różnorodność opału oraz rodzaju kotła.
Do pobrania