Informacje
Kotły grzewcze typu ASTER z palnikiem węglowym są kotłami niskotemperaturowymi przeznaczonymi do podgrzewania wody w układzie centralnego ogrzewania do temperatury na wyjściu z kotła nie przekraczającej 80 stopni Celsjusza, ciśnieniu maksymalnym wynoszącym 1,5 BAR.
Produkowane są o mocach: 12 - 50 kW. Znajdują one zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania i ciepłej wody zarówno grawitacyjnych jak i pompowych. Przeznaczone są do ogrzewania obiektów mieszkalnych jedno i wielorodzinnych, obiektów użyteczności publicznej takich jak szkoły, urzędy, obiekty handlowe, obiekty produkcyjne i inne. Dzięki małym gabarytom kotły ASTER można zastosować w kotłowniach mało powierzchniowych, w których ustawienie kotła o większym gabarycie jest niemożliwe.
Kotły ASTER wyposażone są w automatyczny zespół podawania paliwa i dawkowania powietrza do spalania oraz zbiornik opału. Dzięki zastosowaniu palnika retortowego o szerokim zakresie pracy (25 -100%) uzyskano najbardziej ekonomiczny proces spalania
w systemie ciągłym. Transportowanie opału ze zbiornika do palnika retortowego odbywa się za pomocą podajnika ślimakowego.
Kotły ASTER charakteryzują się praktycznie bezdymnym spalaniem paliwa co skutkuje niską emisję szkodliwych związków i pyłów.
Zalety kotła ASTER:
- łatwość instalacji i obsługi,
- ciepła woda dostępna przez 24 h na dobę przez cały rok,
- czystość obsługi, czystość kotłowni,
- wygodny, szybki i łatwy załadunek paliwa do kosza zasypowego,
- automatyczny proces podtrzymania ognia,
- ergonomiczne umiejscowienie sterownika utrudniające dostęp najmłodszym,
- możliwa regulacja temperatury z poziomu mieszkania dzięki zastosowaniu termostatu pokojowego (opcja).
Wysoka jakość komponentów
Do produkcji kotłów ASTER używane są materiały i komponenty najwyższej jakości. Wymiennik zbudowany jest
z atestowanej stali kotłowej zapewniając wysoką trwałość i odporność na warunki występujące w procesie spalania.
Kontrola produkcji i jakości
Wszystkie elementy służące do produkcji poddawane są kontroli zgodnie z przyjętymi procedurami i normami europejskimi. Każdy gotowy produkt podlega indywidualnej kontroli jakości na poszczególnych etapach produkcji. Procedury zgodne z ISO gwarantują pełną powtarzalność i standaryzację produkcji oraz pozwalają zidentyfikować osoby bezpośrednio odpowiedzialne za każdy wyrób. produkt posiada niezależne.
Bezpieczeństwo
Świadectwo badania na znak bezpieczeństwa ekologicznego tzw. „Zielone jabłuszko" wydane przez IChPW w Zabrzu, Produkt oznaczony jest europejskim
znakiem CE.
Paliwa spalane z podajnika:
ekogroszek |
miał |
ekogroszek / pellet |
ekogroszek / owies |
Paliwa spalane na ruszcie dodatkowym:
Sterowanie
Zadaniem urządzenia jest automatyczne sterowanie nadmuchem w kotle C.O. i załączanie pomp: obiegowej, wody użytkowej oraz pompy podłogowej w instalacji centralnego ogrzewania. Regulator współpracuje z podajnikiem ślimakowym kotła. Proces sterowania realizowany jest poprzez kontrolę temperatury wody w kotle C.O.
Regulator posiada dwa tryby:
- Tryb pracy (wtedy kiedy temperatura C.O. jest niższa niż zadana).
- Tryb podtrzymania (wtedy kiedy temperatura C.O. jest równa lub wyższa niż zadana).
Regulator umożliwia utrzymanie zadanej temperatury wody użytkowej oraz utrzymuje temperaturę wewnątrz budynku. Regulator wymaga zmiany ustawień ze względu na różnorodność opału oraz rodzaju kotła.
Do pobrania